gosonicgo

wellcom

 

بیوگرافی بلیز گربه

 

نوع مطلب :

نوشته شده توسط:


سلام ایندفعه بیوگرافی بلیز رو گذاشتم قرار بود بیوگرافی تیلز باشه اما بلیز اسان تر بود .

تیلز بعدی هست و قرار همه شخصیت رو بزارم ، پس ادامه لطفا نظرم نشه فراموش .

نظرات پایین 5 باشن دیگه مطلبی نمیزارم .؛تو چی میدونی؟من نگهبان زمرد ها سُل هستم.این وظیفه من تو  زندگیم  بوده...شعله های آتش من...به خاطر قدرتم ،  من همیشه تنها بودم! به همین دلیل باید به  تنهایی به راهم ادامه بدم.؛ 
 نام : بلیز گربه
 اولین حضور : سونیک راش ( 2005 )
 خالق در دنیای واقعی : سونیک تیم
 عمر : 14
 محل تولد :دنیای بلیز ( دنیای سول )
 نوع : گربه
 غذای مورد علاقه : نا معلوم ( فکر کنم کیک و بستنی )

بلیز یکی از شخصیتهای سری بازی های سونیک خارپشت هست ، بلیز شاهزاده ای از دنیای دیگر است که وظیفه حمایت زمرد های سول را دارد .

بلیز قدرت کنترل اتش با تمام بدنش دارد که اول این را لعنت بشمار میاورد و فکر میکرد که بخاطر قدرت اتش باید راهش را تنها ادامه دهد اما با وقتی که کنار سونیک و دوستانش گذراند معنی واقعی دوستی رو درک کرد و توانست قدرتش را بهتر بشناشد . 


خالق :
سال 2005 وقتی در حال کار روی بازی سونیک راش sonic rush بودند ، به فکر حضور یک شخصیت مونث جدید که قدراتی شبیهه به قدرات سونیک داشته باشد .

این شخصیت بلیز بود طرحهای اولیه او خیلی مختلف تر از چیزیه که الان میبینیمیش مثل کل بدنش شعله های سیاه پوشانده بودند .

در طرحهای اولیه او قرار بود لباسی شبیهه به لباس عرب قدیمی بپوشد که بیشتر نزدیک گرما و اتش شود .

اما طرح بعد بلیز با لباس الانی اش بود بجز وجود یک شنل سفید که بعدا حذف شد ، و به شکل حالی اش رسید .

شنل سفید بلیز بعدا تو سونیک کانال دوباره دیده میشه .


 
 
 
طرحهای اولیه بلیز 


ظاهر :


بلیز مجسم دختر گربه 14 ساله هست با پوست بنفش که ته دمش و سه تار موهاش پر رنگ تر میشه ، چشمانش طلای رنگ و یک سنگ جواهری صورتی جلو صورتش دارد .

بلیز کت بنفش که در نهایتش خطهای صورتی دارد میپوشد همرا دو دست کش سفید و کفش پاشینه بلند صورتی با یک گردنبند طلاء .


زندگی نامه :


بلیز شاهزاده دنیای دیگر / بعدی دیگر است که به ان دنیای سول میگویند ، بلیز در خوانواده سلطنتی به دنیا امد که از عصای سلطنتی نگین دار حمایت میکردند ، وسیله ای که با او رو فعالیت زمین شناسی جهانشان کنترل میکردند .

بلیز از وقتی که بدنیا امد قدرت کنترل اتش با تمام بدنش داشت و میتوانست با زمردهای سول ارتباط بر قرار کنه و همین طور کنترلشان کند ، بخاطر همین بلیز مسوئلیت جهانش را و زمردهای سول را بر عهده گرفت .

به این دلیل بلیز در سن کمش وقتی که بچه بود از مردم و بقیه هم سن هاش دور میشید ( چون تحکمش بر روی اتش که زندگی بقیه را که تعهد به حمایت انان را کرده بود به خطر مینداخت و او را از اهدافش که حمایت دیگران بود دور میکرد )

بلیز زندگی خودش را تنها ادامه میده و مسوئلیت خودش را جلوی تمام اهدافش قرار میده که او حملحمایت مردمش است ، بلیز قدرت اتش را مثل یک لعنت به شمار میاورد و از پدر و مادرش که او را در این راه تنها نگه داشتن کراهیت داشت .

بلیز حتی دشمن خونی داره به نام اگمن نگا که همیشه سعی به مملکتش میکند .


بازی ها :


سونیک راش :

_ در بازی سونیک راش بلیز شاهزاده از دنیای دیگر بود که به دنیای سونیک برای به دست اوردن زمردهای سول که اگمن انها را دزدید سفر میکند .

اول شخصی که بلیز با ان ملاقات میکنه کریم هست ، و از اولین دیدارشون کریم دوست صمیمی بلیز میشه و مثل یک مرشد به او معنی وجود دوستان را یاد میده .

کریم از اول که بلیز را مسافر تنها میبینه اون را به خانه اش دعوت میکنه گرچه بلیز  اهمیت زیادی نمیده و بلیز را با اشخاص دیگری اشنا میکنه مثل ایمی و ناکلز ، در طی این جستجو برای یافتن زمردهای سول همراه کریم بلیز بیشتر معنی وجود دوستان را درک میکنه حتی لبخند هم میزنه و شاد دیده میشه .


کریم به بلیز درباره سونیک میگه که یک قهرمان هست و به او کمک میکنه اما بلیز فکر را قبول نمیکنه و ترجیح میده که خودش کار رو انجام بده، در نهایت سونیک و بلیز با هم رو برو میشن و میجنگن که بعد متوجه سوء تفاهم همدیگه میشن و با هم همکاری میکنن تا زمردهای سول را برگردانن ( ادامه داستان در بازی سونیک راش )سونیک 2006 :


_ در این بازی بلیز بیشترین شخصیت تغیر کرده بود ، بلیز در اینده همراه سیلور ضد ابلیس میجنگیدن تا اینده را نجات دهند .

مثل اینکه بلیز احساس عدم ارتیاح را میکند وقتی سیلور دور ورش نباشه ، در نهایت بازی وقتی سیلور تلاش میکنه ابلیس را با دو زمرد کیاس در خودش زندانی کنه و موفق نمیشه بلیز زمردها رو از او میگیره و روح ابلیس را در خود گروگان میکنه ، سیلور سعی میکنه جلوش رو بگیره و میگه که هیچ وقت نمیزاره همچین اتفاقی با دوستش بیفتد اما بلیز جواب میده ( تو هنوز خیلی ساده هستی ولی .... من همیشه این رو از شخصیتت دوست داشتم ) 


بعد اروم به اسمان میرود در حالی که سیلور تنها دستش را به سوی او بلند میکند . در اخر بازی زمان به عقب بر میگردد یعنی بلیز جان خودش را فدا نمیکنه و سیلور و بلیز هیچ وقت هم دیگر رو نمیبینند .

سونیک راش ادونچر :

_سونیک و تیلز بخاطر حدوث طوفانی عجیب به بعد دیگری فرستاد میشن که ان دنیای بلیز بود.

در این بازی بلیز برای نجات دنیاش میجنگید و سعی به برگرداندن عصای سلطنتی نگین دار ارث خانواده اش و مسیطر بر روی فعالیت های زمین شناسی جهانشان از چنگ دزدان دریای بود به خصوص کابتن ویسکر Captain Whisker که دشمن اصلی در بازی بود .

عصای سلطنتی نگین دار 

در طی داستان بلیز با سونیک ، تیلز و مارینا ملاقات میکنه و با هم زمردهای سول را جمع میکنند و دزدان دریای را شکشت میدن ، اما عصا دوباره دزدیده میشه این دفعه به دست اگمن نگا و دکتر اگمن ، سونیک و بلیز دوباره با استفاده از زمردها ( سونیک با زمردهای کیاس و بلیز با زمردهای سول ) و به سوپر سونیک و بارنینگ بلیز تبدیل میشن .

با هم دشمن را شکشت میدن و اگمن را به دنیای اصلیش بر میگردانن بلیز دوباره با سونیک خداحافظی میکنه و دست به دست هم دیگه میدن ، بلیز به سونیک میگه که دوباره او را خواهد دید .


سونیک و شوالیه سیاه :در سونیک و شوالیه سیاه بلیز دور سیر پرسیوال /بپیرسیفال را بازی میکرد ، که یکی از سه شوالیه از میز گرد هست .

پرسیوال در ابتدا داستان با سونیک میجنگد اما بعد از اینکه سونیک او را از مرگ نجات میده دوباره به فکر میفته که ایا سونیک واقعا دشمن است یا نه ( چون در ان زمان دشمن بعد از شکشت کشته میشد )

 پرسیوال یکی از شمشیر های مقدس را دارد که به کمک انا در جزء دوم داستان به سونیک کمک میکند تا به اکس کلیبر تبدیل بشه .

سونیک کالرز :

_در سونیک کالر نسخه نینتندو DS بلیز مثل یک شخصیت فرعی ظاهر میشه که سونیک و تیلز با او ملاقات میکنن .

بعد از دیدار اول دوباره ظاهر میشه ایندفعه همراه سیلور که باز با سونیک و تیلز حرف میزنن .

سونیک جنریشنز :

بلیز در جشن تولد سونیک همراه بقیه

- در این بازی بلیز یکی از حاضران جشن تولد سونیک بود که بعد از خراب شدن جشن به دست هیولای زمان خوار تبدیل به یک مجسمه میشه .

بلیز به دست سونیک ازاد میشه ، در نهایت بازی هم به هر دو سونیک امل میده تا جلوی اگمن بجنگند .

بعد از برگشت زمان به طبیعتش بلیز دیده میشه که همراه سیلور حرف میزنه و در اخر همراه همه به کلاسیک سونیک خداحافظی میکنن .

 بازی های دیگر :

بلیز در بازی های دیگر سونیک هم حضور داشت اما به عنوان یک شخصیت فرعی که میشه باهاش بازی کرد ، مثلا تو بازی سونیک رایدرز زیرو گرافتی بلیز در داستان نقشی نداشت و فقط یک شخصیت قابل بازی بود همین طور سونیک فری رایدرز .

در سری بازی های سونیک و ماریو در المپیک نیز حضور دارد ، در بازی سونیک و راز حلقه ، سونیک ریورز 2،  و بازی های دیگر هم حضور دارد .

بازی های که بلیز در انها حضور دارد :


مهارات و قدرات :

pyrokinesis قدرت اصلی بلیز هست که با اون به دنیا امده و میتواند روی اتش با تمام بدنش کنترل کند .

مثل کرات اتشین سوپر فرم اتشین کنترل اتش از دور و کلی مهارات دیگر ، بلیز در اول با سختی در کنترل اتش رو برو میشد اما بعدا تونست با حتی با اتش بازی کنه .

مهارت دیگر بلیز سرعتش هست میتونه به سرعت زیادی بدود اما نه به سرعت سونیک یا شدو . بلیز حرکات بهلوانی زیادی دارد و هوش بالای ، بیشتر حرکات بلیز شبیهه به رقص بالی میمونن .

یک جنگجوی حرفه ای که حرکات دقیق و ازار دهنده ای دارد بیشتر با پاهایش ضربه میزند یا با کرات اتیشین  ، بلیز قوی ترین شخصیت دختر سری سونیک هست .

تحولات :


Burning Blazeبلیز با 7 زمرد سول میتونه به Burning Blaze تبدیل بشه ،  بلیز اولین شخصیت دختر هست که سوپر فرم داره .
بلیز در این تحول تمام قدراتش چند برابر میشن و قدرت پرواز را میگیرد . سرعت فوق العاده  ، کرات اتشین مضاعف مثل میتوانه کرات اتشین کوچک سریع پست سر هم بندازه یا یک توپ اتشین بسیار بزرگ جمع کنه و به دشمن بزنه .
بلیز نیز میتونه سرعت خودش رو بالا بکشه و به دنیای های دیگه و زمان های دیگر سفر کنه .

نقطه ضعف :

نقطه ضعف بلیز ارتفاعات هست ، بلیز از ارتفاعات میترسه ولی هیچ وقت ترسشو نشون نمیده .

این موضوع حتی تو کمیک ها دید شده ، ضعف دوم بلیز هم میتونه صفات بد شخصیتش باشه مثلا خیلی صداق هست و شاید بقیه رو با حرفهاش اذیت کنه همون طور که تو سونیک راش ادونچر دیده شد .

بلیز بیشتر اشخاص غریب رو مثل تهدید میبینه مثلا غبل از اشنای با سونیک او رو یک خطر میدید .

شخصیت :بلیز دختر باکلاس در حرکاتش است یعنی دختر رسمی است بخاطر پرنسش بودنش و تمام چیزهای حرکاتی و عادتهای  که به او در قصر یاد دادن . همیشه مستقیم و صاف می ایسته  در حرف زدنش بسیار مواظب و ارومه حتی حرکات جنگیش شبیه رقص باله میمونن و بلیز دوست نداره به او لقبی بدهند . بلیز تقالید رسمی داره و یکی از صفاتش خجاتیش هست بلیز همیشه احساساتشو مخفی نگه میداره . بلیز همیشه منتظم و ساکته بخاطر همین گربه ای اجتماعی نیست و به مجتمع زیاد وارد نیست پرنسس بودنش کمکش کرد تا با مشکلی پیش نیاد اما وقتی به دنیای سونیک سفر کرد با مشکلات زیادی در حرف و اتصالش با مردم رو برو شد . بلیز قبل از اینکه با سونیک و دوستانش اشنا نشده بود معنی ای درباره دوستی نمیدونست .

 اما در حالات عصبانی شدن بلیز میتونه خیلی وحشی بشه و قرارات اشتباهی بگیره بعضی وقتها خیلی متوتر میشه و شاید لوس بازی کنه او حتی در اول قدرت اتیش را یک لعنت دید چون دیگران با او اذیت میشدن و بخاطر همین بلیز تنها میموند . بلیز در کل نمیتونه تک و تنها کار را درست و جوری که میخاد انجام بده بخاطر مشکلش در اتصال به مردم و ابراز احساساتش در این مشکل سیلور خیلی کمکش میکنه سیلور مثل یک برادر برای بلیزه . بلیز شجاع و فداکاره بیشترین کسییه که از خود برای دیگران گذشت با اینکه مردم عالمش خیلی بهش کمک نکردن ! بلیز قوی ترین دختر سری های سونیکه  و از بدی هاش اینه که زود بر دیگران حکم میکنه و کمک دیگرا را به او قبول نمیکنه نقطه ظعفش ارتفاعات هست و هر ادم غریبی که میبینه رو مثل یک تهدید حساب میکنه . بلیز از : خصوصیه و تنها بودن خوشش میاد از اعتماد به نفس ( که بیش از حد داره ) و انجام کارها تنها خوشش میاد ، وجود دوستان ، نگه داری از زمردهای سول در امان را دوست داره اما از : ارتفاعات ، اگمن نگا ، اگمن ، مارین ( قبلا ) ، هر کس که دنیای او را تهدید میکنه ،  و کمک مردم به او را دوست نداره .


اصل مبدا :


اختلافات زیادی درباره اصل بلیز وجود داره مثلا دربازی سونیک راش و سونیک راش ادونچر شاهزاده از دنیای دیگر و محافظ زمردهای سول بود .

اما در بازی سونیک 2006 همراه سیلور در اینده در برابر حیولای وحشت ناک ابلیس میجنگیدا ، و در اخر بازی جان خود را فدا میکند .

بعضی ها اعتقاواعتقاد دارن که وقتی سونیک و الیز زمان را به عقب بر گشتاندن مرگ بلیز و دیدارش با سیلور مهو شد .

در بازی سونیک نسلها / جنریشنز تو پروفایل بلیز به عنوان پرنسس ذکر شد پس همون بلیز از دو بازی سونیک راش و راش ادونچر هست ، اما بعد از ازادی بلیز میگه که فکر نکردم دوباره تو این شهر قرار بگیرم ، شهر اینده که نابود شده بود و در سونیک 2006 دیده شد .

پس بلیز سونیک راش و سونیک 2006 یکی هست .


علاقات :


دوستان :

_سونیک خارپشت ( دوست نزدیک و رفیق در معرکه )

_کریم خرگوش ( بهترین دوست )

_ مارین راکون ( دوست نزدیک )

_سیلور خارپشت ( دوست صمیمی مثل برادر )

_ایمی رز ( دوست نزدیک )

_مایلز تیلز پراون

_ناکلز اکیدنا 

_ گاردون ( نگهبان بلیز )

رقیبا :

_سونیک ( قبلا )

_پرنسس دیزی ( در المپیک سونیک و ماریو )

دشمنان :

_اگمن نگا ( دشمن اصلی )

_ابلیس ( در سونیک 2006 )

_دکتر اگمن 

_کاپتن ویسکر 
Amy.g
شنبه 13 تیر 1394 06:58 بعد از ظهر
واقعا حرف نداشت.
زهرا من شک ندارم تو در اینده تو اینکارا موفقیت زیادی کسب میکنی.واقعا حرف نداشت هرچی تعریف کنم کمهعالی بود
پاسخ zs 469 : مر30
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظر 31